לקוחות פרטיים / עסקיים

עיצוב בסגנון וינטג’ – עקרונות תכנוניים

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עיצוב בסגנון וינטג’ – עקרונות תכנוניים

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עיצוב בסגנון וינטג’ – עקרונות תכנוניים

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תוכן עניינים

עיצוב בסגנון וינטג’ הוא אחד הסגנונות האהובים והפופולריים ביותר כיום בעיצוב פנים. סגנון זה מאופיין בשימוש בפריטים ורהיטים בסגנון רטרו משנות ה-20 עד שנות ה-60, תוך שילובם באופן מודרני ועדכני במרחב המגורים.

עיצוב פנים בסגנון וינטג’

בתור מעצבת פנים, אני רואה שעיצוב בסגנון וינטג’ משלב בין פריטים ורהיטים וינטג’ לבין אלמנטים עכשוויים ומודרניים. הרעיון הוא ליצור מרחב מגורים אקלקטי, שנותן כבוד לעיצוב ולאומנות של העבר תוך שמירה על רלוונטיות בהווה. עיצוב כזה יכול לכלול שימוש בריהוט עתיק, כריות ווילונות בדפוסים רטרו, שטיחים פרסיים, אביזרי נחושת ועוד – כשהם משולבים בצורה הולמת עם פריטים מודרניים.

כיצד סגנון העיצוב בא לידי ביטוי

עיצוב בסגנון וינטג’ יכול לבוא לידי ביטוי הן בדירה והן בבית פרטי. בחלל מגורים קטן, ניתן להוסיף נגיעות וינטג’ דרך ריהוט בודד ואביזרים כמו מדף ספרים עתיק, כורסה בסגנון רטרו או שולחן קפה מתכתי. בבית גדול יותר או דירת לופט ניתן ללכת על עיצוב וינטג’ מקיף יותר הכולל ספה וכורסאות בסגנון רטרו, פריטי תאורה ייחודיים ועוד. גם במשרד אפשר לשלב פינות ישיבה, כיסא מנהלים או ארון קיר בסגנון וינטג’ ייחודי.

המאפיינים של עיצוב פנים בסגנון וינטג’

כמומחית לעיצוב פנים וינטג’, אני יכולה לציין כמה מאפיינים עיצוביים האופייניים לסגנון וינטג’, ביניהם שימוש בחומרים טבעיים כמו עץ, רהיטים בקווים מעוגלים ורכים, בדים וטקסטורות בהשראת טבע כגון קש ופשתן. צבעים נייטרליים כחום, אפור ולבן אופייניים גם הם לווינטג’, כמו גם דפוסי פרחים וצורות גאומטריות ברהיטים ואביזרים.

עיצוב פנים מודרני בשילוב וינטג’

ניתן ליצור מראה וינטג’ מודרני על ידי שילוב פריטים בסגנון וינטג’ עם אלמנטים עכשוויים כגון ספות בד בצבעים עזים, כריות גאומטריות, מנורות הלוגן מינימליסטיות ואמנות מודרנית על הקירות. שידה או שולחן קפה ממתכת וזכוכית בקווים נקיים יכולים להשתלב היטב עם כורסה או ספה בסגנון רטרו. העיקרון הוא למצוא את האיזון בין וינטג’ למודרני וליצור סביבה הרמונית.

גליה מנור מעצבת פנים המתמחה בעיצוב בסגנון וינטג’ אותנטי ומודרני. אני משלבת פריטים בסגנון רטרו עם אלמנטים עכשוויים תוך התאמה לאופי המרחב והלקוח. אשמח לסייע בהוצאת החזון שלך לפועל!

סגנון הווינטג’ בעיצוב פנים מתייחס לעיצוב המשלב פריטים משנות ה-20 המאוחרות ועד לשנות ה-80. הוא משלב אלמנטים מתקופות קודמות, בטעם ייחודי ואישי, ומעניק לחלל נופך של חמימות ונוסטלגיה.

ניתן להכניס פריטים אותנטיים שנמצאים אצלך בבית, או לרכושם בחנויות עתיקות או בשווקים. בנוסף, ניתן להשתמש בצבעים ובחומרים שנמצאים באופנה בתקופה מסוימת. לדוגמה, צבעים מיידיים או עץ כהה לסגנון שנות ה-50.

השילוב של פריטים וינטג’ עם רהיטים מודרניים מצריך איזון. ניתן לשלב פריט וינטג’ בולט כנקודת עניין בחלל מודרני, או להשתמש ברהיטים מודרניים במרכז החלל, ולהוסיף פריטים וינטג’ באופן מבוזר ברחבי החדר.

תכנן את המרחב שלך בצורה מדויקת, בחר בצבעים המשתלבים היטב עם פריטים הווינטג’, ותכנן את התאורה בצורה שתשקף את האווירה שאתה מנסה ליצור. לא פחות חשוב, התייעץ עם מעצבת פנים מקצועית שמבינה בסגנון וינטג’.

סגנון הווינטג’ ניתן להתאמה למגוון רחב של בתים וחללים. הוא יכול להוסיף חום, אותנטיות וחומריות לחללים מודרניים, ולמצוא את מקומו בחללים קלאסיים וגם באלגנטיים. כמו כל סגנון, הוא חייב להיות בהרמוניה עם הטעם האישי של הדיירים.

" עבודתי מאפשרת לי להגשים את מה שאני הכי אוהבת, לחבר בין האנשים, לאהבה הכי גדולה שלהם, הבית שלהם, המשרד שלהם "

לתיאום פגישה ללא התחייבות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עיצוב בסגנון וינטג'
עיצוב בסגנון וינטג’ – עקרונות תכנוניים

Architecture as a way of life

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן