לקוחות פרטיים / עסקיים

עיצוב קליניקות ומרפאות – כל מה שחשוב לדעת

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עיצוב קליניקות ומרפאות – כל מה שחשוב לדעת

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עיצוב קליניקות ומרפאות – כל מה שחשוב לדעת

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תוכן עניינים

ישנם לא מעט שיקולים כשאנו מעצבים מתחם עסקי. עם זאת, בבואנו לעצב חלל טיפולי, נכנסים לתמונה עוד היבטים רבים נוספים. מטופלים המגיעים לקבל טיפול רפואי זקוקים לחוויה אסתטית שונה בתכלית מזו שיצפו לה לקוחות מסעדה או חנות. הם מגיעים לעתים קרובות עם חששות, כאב או צרכים מיוחדים. היכולת שלנו לעצב עבורם חוויה מרגיעה, המשרה ביטחון ומשדרת ניקיון ואמינות, יכולה לקבוע במידה רבה את ההצלחה של הקליניקה. אלו כמה עקרונות יסוד בעיצוב קליניקות ומרפאות שכדאי להתחשב בהם. 

לבחור בתאורה וסכמת צבעים מרגיעות

עלינו לחשוב על הקליניקה שלנו כמפלט מהרעש וההמולה בחוץ. זהו מרחב בטוח המאפשר למטופלים להסיר את ההגנות ולהתמסר לטיפול. העיקרון הזה נכון לכל קליניקה, בין אם מדובר במרפאת שיניים, קליניקת פסיכולוג או מרפאת דיקור סיני. כולנו רוצים להרגיש בסופו של דבר שאנו יכולים לשחרר. גוונים שקטים כמו כחול או ירוק יסייעו לך להשרות שלווה. ככל הניתן, מומלץ לשלב כמה שיותר אור טבעי ולהשתמש בגופי תאורה עם אור חם שיעניק תחושה מחבקת, במקום האור הלבן והממוקד הסטרילי שמיד מספק קונוטציה למרפאות ובתי חולים.

לתכנן מתוך מחשבה על פרטיות

כשזה מגיע לחוויית המטופלים, פרטיות מרבית היא אחד מהעקרונות החשובים ביותר. חשוב שנתכנן את חלוקת החללים באופן שיספק למטופלים את מרב הפרטיות. השקעה בבידוד אקוסטי איכותי תבטיח שהמטופלים שלנו ירגישו בטוחים לחלוטין. ניתן להשתמש בתקרה אקוסטית, שטיחים ייעודיים לבידוד או בפתרונות ייעודיים לפתחים.

ריהוט ארגונומי ופונקציונלי

בעיצוב קליניקות ומרפאות מומלץ להשקיע בריהוט ארגונומי המציב את נוחות המטופל ובריאותו בראש סדר העדיפויות. כיסאות עם תמיכה טובה לגב ויכולות כוונון יאפשרו גם למטופלים וגם לצוות שלך ליהנות מחוויה מיטבית ושמירה על הבריאות והרווחה הכללית. 

עיצוב ממוקד מטופל

חשוב שנשאל את עצמנו מי קהל היעד שלנו וכיצד נוכל להתאים את העיצוב להעדפות ונקודת המוצא שלהם. תכנון אזורים ייעודיים עבור צוות המטפלים, עבור ילדים ועבור משפחות, עם התאמות ייעודיות שיבטיחו נוחות מקסימלית לכל אחת מהקבוצות. יעניק לקהל שלך ערך מוסף משמעותי בכל ביקור במרפאה. 

רוצים ללמוד עוד על תהליכי עיצוב קליניקות ומרפאות? אני מזמינה אתכם  בכל עת ואשמח לסייע לכם לכל אורך התהליך. למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים באתר ונחזור אליך בהקדם. 

 

 

" עבודתי מאפשרת לי להגשים את מה שאני הכי אוהבת, לחבר בין האנשים, לאהבה הכי גדולה שלהם, הבית שלהם, המשרד שלהם "

לתיאום פגישה ללא התחייבות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עיצוב קליניקות ומרפאות – כל מה שחשוב לדעת

Architecture as a way of life

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן