לקוחות פרטיים / עסקיים

עקרונות שילוב תאורה טבעית ותאורה מלאכותית בתהליכי עיצוב

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עקרונות שילוב תאורה טבעית ותאורה מלאכותית בתהליכי עיצוב

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

עקרונות שילוב תאורה טבעית ותאורה מלאכותית בתהליכי עיצוב

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תוכן עניינים

תאורה היא אחד מעמודי התווך החשובים ביותר בעיצוב הבית. פתרונות התאורה הנכונים יקבעו את האווירה בחלל, יבטיחו פונקציונליות מיטבית בהתאם לדפוסי השימוש שלכם, יסייעו להדגיש אלמנטים עיצוביים ואפילו יאפשרו לתחום חללים באופן יצירתי. שילוב תאורה טבעית עם גופי תאורה מלאכותיים באופן מושכל, יבטיח איזון הרמוני וניצול מיטבי של שני מקורות האור הללו בביתך. כיצד ניתן להבטיח זאת? אלו כמה דברים שכדאי ליישם.

לתכנן באופן מיטבי את כניסת האור הטבעי הביתה

אור שמש הוא נכס יקר ערך המפיח חיים בבית, משפר את מצב הרוח ומאפשר לנו לחסוך בהוצאות האנרגיה. לכן, חשוב שנקדיש מחשבה מעמיקה כיצד לעצב את הבית באופן שיאפשר כניסה מרבית של אור טבעי. מיקום חכם של חלונות ופתחים הוא המפתח כדי להביא את העיקרון הזה לכדי שלמות. יש למקם את החלונות בצורה אסטרטגית על מנת להפיק את המרב מאור השמש לאורך כל היום ובהתאם לחללים בהם נעשה שימוש בכל זמן נתון. 

לבחור בגופי תאורה המבטיחים גמישות מרבית

כדי להבטיח שהתאורה בביתנו תשרת אותנו בהתאמה אישית גבוהה ולכל הייעודים, מומלץ להשתמש במספר שכבות. הצבת מספר גופי תאורה המציעים שטח כיסוי שונה ויכולת שליטה גבוהה, יאפשרו לך לתכנן את התאורה בבית על פי שעות היום, השימוש הנוכחי וההעדפות האישיות שלך. שימוש בדימר (עמעמים) יעניק לך יכולת שליטה מרבית וחוויה קרובה ככל הניתן לאור טבעי.  

שילוב תאורה טבעית ומלאכותית עם פתרונות בקרה חכמים

כיום קיימים בשוק חיישנים חכמים המאפשרים להפעיל גופי תאורה בהתאם לשעות היום, כמות האור הטבעי בחלל או בהתאמה אישית לפי ההעדפות האישיות שלך. היכולת לתכנן את כל משטר התאורה בבית בצורה חכמה, עם אמצעים דיגיטליים מתקדמים, מאפשרת יותר מתמיד ליצור איזון מדויק ומוקפד בין מקורות התאורה המלאכותיים והטבעיים בבית.

לקבל סיוע מקצועי

מעצבת פנים המתמחה בפתרונות תאורה תוכל לסייע לך לבנות תוכנית תאורה המותאמת לצרכים שלך באופן מדויק, לשלב פתרונות חכמים ולהבטיח שהבית שלך מנצל תאורה טבעית עד תום. במשך מעל לשני עשורים, אני מלווה בעלי בתים ומסייעת להם לתכנן חוויית מגורים המשרתת אותם בכל ההיבטים. רוצה ללמוד עוד מה אני מביאה עמי לכל פרויקט? ניתן להשאיר פרטים כאן ואחזור אליך בהקדם.

גליה מנור אדריכלות ועיצוב פנים

" עבודתי מאפשרת לי להגשים את מה שאני הכי אוהבת, לחבר בין האנשים, לאהבה הכי גדולה שלהם, הבית שלהם, המשרד שלהם "

לתיאום פגישה ללא התחייבות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

עקרונות שילוב תאורה טבעית ותאורה מלאכותית בתהליכי עיצוב

Architecture as a way of life

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן