לקוחות פרטיים / עסקיים

תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני – שלושה עקרונות יסוד

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני – שלושה עקרונות יסוד

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני – שלושה עקרונות יסוד

אדריכלות ועיצוב פנים תחת קורת גג אחת

תוכן עניינים

אורח החיים העמוס והקדחתני המאפיין את המגורים במרחב האורבני מעלה את מפלס המתח של כולנו. במציאות כזו, חשוב שהמרחב הביתי שלנו יהוה עבורנו מקום מפלט מהרעש והאינטנסיביות שם בחוץ. זוהי ככל הנראה הסיבה לכך שבעלי בתים רבים בוחרים כיום בעיצוב שקט, אלגנטי ונקי ככל הניתן בבית הפרטי. העיצוב המודרני מהווה שילוב מוקפד בין פונקציונליות גבוהה, חללים פתוחים וקווים נקיים ושקטים. החלטתם לעצב את ביתכם בסגנון מודרני? גליה מנור, אדריכלית בעלת ניסיון עשיר בתחום, מפרטת כאן שלושה עקרונות בסיסיים בתהליכי תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני.

תכנון ועיצוב בתים פרטיים ודירות בסגנון מודרני

לעתים קרובות, המונחים “מודרני” ו”עכשווי” משמשים בשפה היום-יומית כמונחים נרדפים. כשזה מגיע לזרמים באמנות וגישות בתהליכי תכנון ועיצוב בתים פרטיים, אמנם, מדובר במונחים מובחנים למדי. על אף שישנם לא מעט קווי דמיון בין העיצוב העכשווי למודרני, מדובר בגישות שונות למדי. עיצוב פנים עכשווי מתפתח ללא הרף ומשקף סגנונות פופולריים ועכשוויים, בעוד שעיצוב הפנים המודרני מתייחס באופן ממוקד למגמה עיצובית שהחלה לצמוח בתחילת המאה ה-20 ועודנה רלוונטית. היא מהווה חלק מתפיסה אסתטית רחבה המתאפיינת בניטרליות, שקט וקו נקי.
אז מהו בעצם עיצוב פנים מודרני? כיצד הוא מתאפיין בשלל האלמנטים העיצוביים שלנו – מהריהוט ועד לפתחים? כאן, נבחן את כל האופנים בהם סגנון זה בא לידי ביטוי.

מינימליזם בלב הגישה העיצובית

בבסיס עיצוב הבית המודרני עומד עקרון המינימליזם. המוטיבציה העיקרית שלנו היא לצמצם למינימום רעש ובלגן ולשמור על קווים נקיים, עם כמה שפחות קישוטים, עיטורים ושילובי צבע עזים וססגוניים. השקט הזה בעיניים שמעניק הקו הנקי והחללים הפתוחים המאפשרים לאור טבעי לזרום בחופשיות במרחב, מאפשרים לנשום לרווחה בכל פעם שנכנסים אל הבית.

לפתוח את הבית אל מרחבי החוץ

בתכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני, נשאף לעתים קרובות להכניס את החוץ פנימה עד כמה שניתן ולטשטש את הגבולות בין חלל המגורים לחצרות והמרפסות. חלונות גדולים, דלתות זכוכית וחללי פטיו יאפשרו להסתמך יותר על תאורה טבעית, להכניס הביתה צמחייה ירוקה ומשיבת נפש ולהעניק נראות הרמונית כללית למרחב המגורים.

שקט בעיניים – שקט בראש

כשבונים תוכנית עיצוב אדריכלי לבית, אחת משאלות הליבה שיעלו הן כיצד ישרת העיצוב את אורח החיים של דיירי הבית. עבור רובנו, אורח החיים מתאפיין במתח ועומס רב. זהו חלק בלתי נפרד מהיום-יום של העידן המודרני. לכן, רובנו נרצה לאמץ סגנון שקט ומרגיע במקום שאמור לשמש לנו כמפלט. העיצוב האוורירי והמרווח משפיע באופן ניכר גם על מצב הרוח ומפלס המתח.

פונקציונליות לפני הכול

על אף שאסתטיקה משחקת תפקיד משמעותי בעיצוב הבית המודרני, החשוב ביותר הוא שנוודא שכל חלל ישרת את הצרכים שלנו בראש ובראשונה. פתרונות אחסון חכמים, פריסת חדרים יעילה ומותאמת שימוש והתחשבות במאפייני הגוף, הצרכים הייחודיים ואורח החיים של הדיירים בתכנון כל אלמנט בחלל, יאפשרו לכם ליהנות מחוויית מגורים יוקרתית. מהתאמת גובה ארונות המטבח ועד לשילוב ריהוט מודולרי שיאפשר להסב ברגע את חדר האורחים למשרד קטן, אלו הצרכים הייחודיים שלכם שיכתיבו את ההתאמות הפונקציונליות בתהליך העיצוב.

רוצים ללמוד עוד על כל ההזדמנויות שמעניק לך העיצוב המודרני? גליה מנור בעלת ניסיון רב בתכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני מזמינה אתכם לתהליך אפיון מעמיק ולהתחיל לתכנן בחשיבה משותפת בית מודרני שמשרת את הצרכים שלכם משלב התכנון עד לפרט האחרון. בתהליך מקצועי, יצירתי נעים מעצים וחוויתי.

למידע נוסף, ניתן להשאיר פרטים כאן כעת ונחזור אליך בהקדם.

" עבודתי מאפשרת לי להגשים את מה שאני הכי אוהבת, לחבר בין האנשים, לאהבה הכי גדולה שלהם, הבית שלהם, המשרד שלהם "

לתיאום פגישה ללא התחייבות,
השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני
תכנון ועיצוב בתים פרטיים בסגנון מודרני – שלושה עקרונות יסוד

Architecture as a way of life

מאמרים נוספים:

דילוג לתוכן